Seadistuste osa “Pakett” annab ülevaate ettevõtte kasutatavast paketist, arveldustest ja tellimuste ajaloost. Envoice’i lahendust on võimalik kasutada 14-päevase perioodi jooksul tasuta. 

Perioodi lõpus on vaja valida edasiseks kasutamiseks pakett ja selleks, et Envoice saaks ettevõtte kasutatud teenuste eest arve saata, tuleb luua tasumise konto.

Tasumiskonto loomine

Tasumise kontoga määratakse ära, kellele Envoice esitab kasutatud teenuste eest arve. Tasumise kontod on üle Envoice’i seotud kasutajatega. Kasutaja, kellel on juba mõnes ettevõttes loodud tasumise konto, saab võtta kasutusele olemasoleva. Näiteks võib raamatupidamisega tegelev büroo soovida ühte arvet kõikide oma klientide kohta ja sel juhul lisab ta raamatupidamisbüroo tasumise konto kõikidele ettevõtetele. Üldiselt võiks aga igal ettevõttel olla sellesama ettevõtte nimele tehtud tasumise konto.

Uue tasumise konto saab lisada parempoolse menüü “Tasumise kontod” alt:

Järgmisena avaneb selline vaade:

Tasumise konto ID: Envoice’i süsteemi poolt omistatud kood.

Arvelduse keel: valikus on Envoice’i lahenduse keeled ja selles keeles koostatakse arve Envoice’i poolt.

KMKR nr: vajalik arve esitamise rekvisiit.

Ettevõtte nimi ja muud andmed: siia sisestatakse, millisele ettevõttele arve esitatakse.

Arve saajate e-post: võimalik on arve saata mitmele inimesele korraga.

Makseviis: praegu on ainsaks võimalikuks makseviisiks “arve”, hiljem lisandub siia ka näiteks krediitkaart.

Tasumise konto vahetamine ja sulgemine

Tasumise konto vahetamisel viiakse ettevõtte arveldus üle uuele tasumise kontole. Kui vahetus toimub enne kuu lõppu, siis arve jooksva kuu eest esitatakse juba uuele tasumise kontole.

Tasumise konto sulgemine lõpetab kohe ka kõikide tasuliste teenuste nagu digiteerimine või arhiveerimine kasutamise kõikides seotud ettevõtetes. Ettevõtted jäävad seotuks selle tasumise kontoga, kuni nad seotakse mõne teise tasumise kontoga.

Tasumise konto on võimalik uuesti avada alles sulgemise päevale järgneval päeval. Kuni järgmise päevani on selle tasumise konto avamine ja sellega seotud ettevõtete tasumise konto muutmine võimatu. Kui soovite mõne tasumise kontoga seotud kliendi tasumise kontot vahetada, siis tuleb ta üle viia uuele tasumise kontole enne sulgemist või sulgemisele järgneval päeval. Suletud tasumise konto küljest saab ettevõtteid lahti siduda sulgemisele järgneval päeval.

Pärast tasumise konto sulgemist koostatakse arve kuni teenuse peatamiseni kasutatud teenuste eest. See on viimane arve, mis esitatakse, kui teenuseid uuesti ei aktiveerita.

Did this answer your question?