Envoice ja Merit Aktiva vahel on täisautomaatne liidestus, mis võimaldab sul alustada ostuarvete haldamise ja kuluaruannete loomisega ilma keerukaid seadistusi tegemata. Liidestuse aktiveerimisel imporditakse kõik ostuarvete haldamiseks vajalikud registrid nagu, kontoplaan, hankijad, KM koodid jne sinu Merit Aktiva kontolt ning hoitakse neid automaatselt edaspidi ühesugustena.

Aktiveerimine

Liidestuse aktiveerimiseks on vajalik Merit Aktivast Sinu ettevõtte API võtit. Selleks toimi järgnevalt:

 1. Logi sisse Merit Aktiva kontole

 2. Leia menüü Seadistused - Ettevõtte andmed - API seadistus

 3. Kirjuta liidestusele nimi ja vajuta "Koosta võti" 

 4. Lehele tekivad API ID ja API võti 

Järgmine samm on liidestuse aktiveerimine Envoice tarkvaras. Selleks toimi järgnevalt:

 1. Logi sisse oma Envoice kontole

 2. Ava ettevõtte menüüst Seadistused - Liidestused

 3. Raamatupidamistarkvarade sektsioonist leia Merit Aktiva ning klõpsa sellele

 4. Kopeeri API ID väljale Meritis loodud API ID  

 5. Kopeeri API Key väljale Meritis loodud API võti

 6. Vajuta Aktiveeri

Liidestuse aktiveerimisel sünkroniseeritakse Envoice'i ja Merit Aktiva vahel kontoplaan, Käibemaksumäärad, dimensioonid, hankijate ja klientide andmed jne

Liidestuse seadistamine

Kohustuslik konteerimine

Kohustusliku konteerimise valimisel ei edastata raamatupidamistarkvarasse ilma konteeringuta dokumente.

Sünkroniseerimine

Andmete sünkroniseerimine võimaldab hoida kahe tarkvara seadistused ühesugustena.  Envoice võimaldab automaatset ja manuaalset andmete sünkroniseerimist.

Automaatne sünkroniseerimine
Automaatse sünkroniseerimise korral käib Envoice 1 kord ööpäevas küsimas uusi seadistusi Merit Aktivast. Selle võimaluse saab sisse või välja lülitada liidestuse seadistamisel. 

Manuaalne sünkroniseerimine
Kui automaatne sünkroniseerimine ei ole lubatud või soovid raamatupidamistarkvaras tehtud muudatused saada Envoice'i viivitamatult, saad sünkroniseerida käsitsi:

 1. Logi sisse Envoice'i

 2. Ava menüüst Seadistused ning vali soovitud seadistuse menüü (näiteks: Raamatupidamine - Kontod)

 3. Vajuta Sünkroniseeri ning uuendatud andmed laetakse Envoice'i

E-arved 

E-arvete vastuvõtmine
Envoice abil saavad Merit Aktiva kasutajad vastu võtta ka kõik oma ettevõtte e-arved. E-arvete vastuvõtmiseks peab aktivaarima Envoice e-arvete funktsionaalsuse. Loe täpsemalt siit

Kui ettevõttel on soov kõiki ostuarveid hallata ja arhiveerida ühes süsteemis - Envoice's,  ei saa kasutada Merit Aktiva rakendusesiseseid e-arvete vahetamise funktsioone (nagu E-arvete vahetus teiste Merit Aktiva kasutajatega). Ainult antud funktsioonide deaktiveerimisel jõuavad ka teiste Aktiva kasutajate poolt saadetud arved kõigepealt Envoice keskkonda. Vastasel juhul aga jõuavd ostuarved otse Merit Aktiva keskkonda ja neid ei ole võimalik menetleda Envoice's
 
Merit Aktiva rakendusesiseste e-arvete seadistamiseks: Sedistused >  E-arvete jm integratsioonide seadistus

E-arvete saatmine
E-arvete saatmiseks Eesti avaliku sektori asutustele ja teistele Eesti e-arve vastuvõtjatele peab müügiarve looma Envoice keskkonnas. Seejärel saadetakse müügiarve ostjale e-arvena (kui ostja on äriregistris kinnitanud valmisolekut e-arveid vastu võtta). Envoices koostatud müügiarve edastatakse ka Merit Aktivasse (Müük > Müügiarved). E-arvete saatmiseks peab aktivaarima Envoice e-arvete funktsionaalsuse. Loe täpsemalt siit
Võimalus otse Merit Aktivas koostatud müügiarveid edastada ostjatele Envoice vahendusel e-arvena lisandub 2019 aasta jooksul.

Aegunud liidestuse aktiveerimine

Administratiivsetel põhjustel (arve tasumata vms) võib liidestus kahe tarkvara vahel aeguda. Sellisel juhul kuvatakse kasutajale hoiatus "Merit Aktiva liidestuse ligipääs on aegunud".
Liidestuse aegumisel andmeid süsteemide vahel ei vahetata aga aktiveerimisel edastatakse ka kõik vahepeal edastamata dokumendid.

Aegunud liidestuse aktiveerimiseks toimi sarnaselt liidestuse aktiveerimisega. Vt. peatükk Aktiveerimine

Kauba või teenuse ühendusesisene soetamine

Pöördkäibemaksustamine

Tulenevalt Envoice'i ja Merit Aktiva tarkvaralisest erinevusest on pöördkäibemaksustamise kasutamine erinev Merit Aktiva tarkvaras sarnaste arvete käsitlemisele.

Envoice'i tarkvaras on igal ettevõttel selleks lisa käibemaksukoodid: 20% (pöörd kaubad) ja 20% (pöörd teenused). Seega tuleb määrata Envoice'is menetletud arvele üks nendest KM-koodidest ja siis jõuavad arved Merit Aktivasse korrektse pöördkäibemaksuga.

Did this answer your question?